Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Finanse, Biznes

O czym należy pamiętać wybierając szafę rack

O czym należy pamiętać wybierając szafę rack

Obecnie normą jeżeli chodzi o trzymanie serwerów i sprzętu sieciowego są szafy typu rack. Wynika to głównie z bardzo dużej praktyczności takiego rozwiązania, co ułatwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami oraz kablami. Jednak aby wszystko faktycznie funkcjonowało jak powinno, to taka szafa powinna zostać właściwie wybrana. Na naszym rynku jest dostępnych wiele gotowych modeli, a jeżeli będzie taka potrzeba nie powinno być również problemów żeby wykonać odpowiedni na zamówienie. Z tego też powodu na pewno uda się coś odpowiedniego znaleźć, ale na początku należy wiedzieć co jest potrzebne.

Najważniejsza sprawa jest ustalenie, w jakim rozmiarze ma być zamawiana szafa stojąca rack. Tu najprostszą opcją będzie zmierzenie wysokości urządzeń mających się znaleźć w środku, i dodanie około 30 procent zapasu. To sprawdzi się jednak w sytuacji, gdy nie jest planowana żadna zabudowa. Jeżeli w szafie mają się w przyszłości pojawić dodatkowe komputery czy routery, to lepiej od razu przyjąć więcej zapasu, niż musieć potem wszystko wymieniać. Wiele osób przy wyborze wyłącznie się sugeruje wysokością, nie zwracając swojej uwagi na głębokość, a ta również ma znaczenie. Zarówno z tyłu jak i z przodu będą się przecież znajdować przewody, do których powinien być wygodny dostęp. Lepsze modele szaf posiadają dwie oddzielne sekcje, co umożliwia dostęp z tyłu bez potrzeby demontowania urządzeń.

Następną istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, są wszelakie akcesoria. Producenci tutaj dają naprawdę dużo różnych możliwości, dzięki czemu można taką szafę dopasować dokładnie do swoich potrzeb. Zamki przydają się w przypadku, kiedy do takiej szafy miałyby dostęp jakieś osoby niepowołane, co zagwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo. Jeżeli taka szafa będzie stała w miejscu, w którym występują różne zanieczyszczenia, to można pomyśleć o większej klasie szczelności. Przy pracy ze sprzętem mogą się też przydać zdejmowane panele boczne, dzięki jakim nie będzie trzeba wyciągać wszystkiego ze środka.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz