Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Finanse, Biznes

O czym warto wiedzieć, jeżeli ktoś się stara o unijną pożyczkę

O czym warto wiedzieć, jeżeli ktoś się stara o unijną pożyczkę

Jedną z popularniejszych form finansowania firm w ostatnich czasach są unijne pożyczki. Unia Europejska inwestuje ogromnie dużo środków w rozwój gospodarek państw członkowskich, zarówno w formie bezzwrotnych dotacji jak również i kredytów i pożyczek. Przy pomocy dotacji zostało do tej pory zrealizowanych rzeczywiście sporo wszelakich inwestycji, i bardzo wspomogło to gospodarkę naszego kraju. Dla przedsiębiorców z kolei świetnym rozwiązaniem jest kredyt unijny dla firm, bo ma on parę istotnych plusów. Po pierwsze naprawdę dużą zaletą tego typu kredytu są koszty, znacznie mniejsze niż przy innych produktach bankowych. Czasami znaleźć nawet można kredyty bez żadnego oprocentowania i prowizji, a przeważnie będzie to znacznie mniej niż w produktach komercyjnych. Z tego też powodu się one cieszą taką popularnością, mimo że przed ich dostaniem spełnić trzeba liczne warunki. Oferta tego typu kredytów i pożyczek kierowana jest do dość szerokiego grona beneficjentów.

Mogą z nich między innymi skorzystać mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy. Ale tego typu forma pomocy dostępna jest także dla osób bezrobotnych, które zamierzają wystartować z własnym biznesem, szkół i placówek oświatowych czy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Formy dofinansowania są zróżnicowane, poza samymi pożyczkami mogą też obejmować wejścia kapitałowe i poręczenie kredytów. Bardzo szerokie są także możliwości wykorzystania takich środków. Dla osób bezrobotnych, które chciałyby rozpocząć własny biznes, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka unijna na start. Dużą popularnością się cieszą pożyczki rozwojowe, jakie przeznaczyć można na kupno maszyn i urządzeń albo inwestycję w nowe rozwiązania technologiczne. Dla części przedsiębiorców pożądana może być pozyczka unijna dla firm obrotowa, dzięki której będzie można finansować bieżącą działalność gospodarczą. Dostępne są także pożyczki na inwestycje wiążące się z zastosowaniem źródeł energii odnawialnej i termomodernizacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz