Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Technologia ledowa – jakie obecnie ona ma możliwości

Technologia ledowa – jakie obecnie ona ma możliwości

Całkiem niedawno jeszcze klasyczne żarówki stanowiły spore obciążenie dla domowych rachunków, ze względu na sporą ilość prądu, który zużywały. Ogromnie dużo zmieniło się w chwili, w której na rynku zaczęło się pojawiać oświetlenie ledowe, jakie całkiem zmieniło podejście do tego, jak wykorzystać można żarówki. W pierwszej kolejności żarówki led potrzebują znacznie mniejsze ilości prądu niż zwykłe żarówki szklane. Może to nawet być do kilkunastu razy mniej, więc przekłada się dość mocno na rachunki.

W skali jednego domu czy mieszkania można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co ogólnie daje naprawdę duże oszczędności. A na nie również mocno wpływa kolejna cecha tej technologii, to znaczy długi czas życia. Tradycyjne żarówki działały przez określoną ilość godzin, po czym po prostu się paliły. Sporo z nich nie dożywało nawet jednego roku, co naprawdę jest niedużo w porównaniu z ledami. Tu producenci zapewniają, że będą one sprawne przez kilkadziesiąt tysięcy godzin, co ostatecznie przekłada się na przynajmniej parę lat stosowania w normalnych warunkach. Co istotne, takie żarówki nagle się nie zużywają, tylko stopniowo zmniejsza się ich wydajność, dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka, że zostanie się nagle bez światła w domu.

Niewielka ilość energii potrzebnej do zasilania przekłada się też na praktyczne zastosowanie. Dawne żarówki bańkowe ze szkła nagrzewały się dość mocno, co przy styczności z jakimś łatwopalnym materiałem spowodować by nawet mogło pożar. W przypadku ledów takiego problemu nie będzie, ponieważ w zasadzie wcale się one nie nagrzewają. Dzięki temu można je bardzo wszechstronnie stosować, a pomysłów i inspiracji na to wcale nie brakuje. Dużą popularnością, poza klasycznymi żarówkami, na przykład się cieszą lampy solarne, jakie w ciekawy sposób można aranżować. Żeby tych inspiracji poszukać, to zresztą wystarczy zobaczyć co jest dostępne w sprzedaży. Bardzo dobrym miejscem będzie na to sklep z oświetleniem led, gdzie w razie potrzeby zrobi się od razu zakupy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz