Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Separatory oddzielające tłuszcz – o jakich rzeczach należy pamiętać przy użytkowaniu

Separatory oddzielające tłuszcz – o jakich rzeczach należy pamiętać przy użytkowaniu

Jednym z istotniejszych obowiązków podczas prowadzenia działalności gastronomicznej jest zadbanie o odpowiednią jakość wpuszczanych do kanalizacji ścieków. Jest to bardzo ważne przez dwa powody. Przede wszystkim tego wymagają przepisy prawa, a za niedopełnienie obowiązku mogą grozić finansowe konsekwencje. Lecz takie pojawić się też mogą, jeśli by się zatkała kanalizacja, wtedy koszty związane z jej udrożnieniem również nie byłyby małe. Dlatego też koniecznym urządzeniem w takich miejscach musi być odpowiednio dobrany separator eliminujący tłuszcz. Takie separatory są złożone komory o dopasowanym kształcie z kilkoma przegrodami w środku.

Przegrody te przytrzymują na dole ciężkie osady, zaś lekki tłuszcz będzie się unosił na górze. Z takich też powodów sam montaż takiego sprzętu nie wystarczy, bo trzeba go jeszcze regularnie czyścić. Serwis separatorów należy przeprowadzać regularnie, zanim zbiornik zostanie przepełniony. Ważne jest, aby któryś z pracowników lub właściciel regularnie kontrolowali poziom zebranej warstwy i w razie potrzeby umawiali się na czyszczenie.

Nie można zrobić tego samemu, bo jest to zabronione przez przepisy prawne. Zgodnie z nimi czyszczenie separatora wykonane być może wyłącznie przez wyspecjalizowane podmioty, posiadające odpowiedni sprzęt do tego. Tłuszcz nie jest zaliczany do odpadów niebezpiecznych, ale i tak go trzeba profesjonalnie utylizować.

Firmy zajmujące się tego typu usługami przeważnie posiadają specjalne samochody ze zbiornikami, do jakich zbiera się wszystkie odpadki. Z tego powodu ważne będzie, żeby miejsce zamontowania separatora w taki sposób wybrać, żeby można się było do niego wygodnie dostać. Dobrym rozwiązaniem może być podpisanie z jakąś firmą umowy na taką usługę. Wówczas nie tylko czyszczenie separatorów cena będzie bardziej korzystna, ale od razu się też można umówić na systematyczne przyjazdy, żeby nie trzeba było za każdym razem dzwonić za terminem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz