Dla niejednej osoby nici dla strażaków kojarzą się z maszyną do szycia i co najwyżej różnymi rodzajami kolorów, dobranymi do koloru danej odzieży.
Rzeczywiście odzieżowa branża chyba najczęściej z nici korzysta, lecz jak pokazuje praktyka, nie tylko ona. Przecież wszystkie tapicerowane meble również zostają zszywane z elementów tkanin, i wykorzystywane są do tego rzecz jasna odpowiednie nici. Nieco inne, niż odzieżowe, znacznie grubsze i odporniejsze, tak żeby narożnik czy sofa mogły służyć przez długie lata. Za pomocą nitek są także zszywane taśmy do plecaków, namioty, zasłony, i wiele innych przedmiotów, o jakich na co dzień się nie myśli. W pierwszej kolejności nici można podzielić ze względu na rodzaj użytego do ich produkcji materiału.
Najczęściej wykorzystywane do ich wytworzenia są surowce naturalne, czyli bawełna oraz w mniejszej ilości len i jedwab. Ale jeśli będą potrzebne jakieś nietypowe parametry, takie jak na przykład elastyczność czy wysoki poziom odporności na rozrywanie, to wykorzystywane są też rozmaite tworzywa sztuczne. Na przykład takie jak poliester, nylon, czy w ostatnich czasach coraz częściej teflon. Bardzo zróżnicowana jest również konstrukcja nici, która jest uzależniona od ich przeznaczenia. Krawiecka branża na przykład korzysta najczęściej z gładkich nici, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na naszym rynku jest wiele specjalistycznych odmian tego produktu, ale jeśli komuś będzie zależało, to nici polskie wykona również odpowiednie na indywidualne zamówienie.
+Tekst Sponsorowany+