Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Jak znaleźć odpowiedni do potrzeb kompresor śrubowy

Jak znaleźć odpowiedni do potrzeb kompresor śrubowy

Wśród wielu używanych w pneumatyce urządzeń spora część inżynierów chętnie sięga po kompresory śrubowe. Urządzenia te mają mało typową budowę, złożoną z dwóch obracających się w odwrotnych kierunkach wałów. Dzięki temu zapewniają płynne dostarczanie powietrza, ale również duże możliwości jeśli chodzi o regulację ciśnienia. Z uwagi na swój sposób działania zdecydowanie zaleca się ich używanie do pracy ciągłej. Bierze się to z faktu, że osiągnięcie odpowiednich warunków działania wymaga ogrzania oleju w środku do odpowiedniej temperatury, a może to trwać nawet kilkadziesiąt minut. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba na parę ważnych kwestii zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności moc urządzenia powinna być dopasowana do konkretnego celu. Rzecz jasna pewna rezerwa jednak powinna być, ale nie należy przesadzić tu za bardzo.

Szczególnie że duży sprzęt to także potrzeba zorganizowania mu odpowiedniego miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Podczas oceny kosztów trzeba mieć też na uwadze wydatki związane z energią. W przypadku lepszych producentów tego typu dane z reguły będą dostępne, co pozwoli oszacować całościowe wydatki na używanie sprzętu. W tych wydatkach należy też uwzględnić przeglądy serwisowe i konieczność wymiany potrzebnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto zastanowić się także nad zakupem różnych dodatkowych urządzeń, które mogą znacząco zmniejszyć wydatki na eksploatację.

Z pewnością mocno na to wpływają wymienniki ciepła, pobierające energię z chłodzącego układu kompresora i oddają ją do instalacji grzewczej albo ogrzewania wody. Jeśli będzie chodziło o gwarancję, to obecnie normą wśród dobrych producentów będzie dwa lata. W części przypadków można ten okres wydłużyć za ekstra opłatą, ale tu podjąć już należy indywidualną decyzję. Na pewno dużo przydatnych informacji na temat doboru kompresorów i ich działania uzyskać można odwiedzając jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny. Dużo wiedzy w tym temacie będzie także do znalezienia w internecie, przykładowo w serwisie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz