Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Finanse, Biznes

Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne rodzaje

Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne rodzaje

Dzisiejszy świat korzysta powszechnie z możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są różne strony i serwisy. Jednak wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, co się dzieje po kliknięciu w link, i jak to w praktyce wszystko działa. Żeby dana strona mogła zostać wyświetlona przez jakąś przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakiś odpowiednim hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, ale często też wykorzystywane są różne bazy. Takie hostingi są podłączone do sieci i mają specjalne oprogramowanie, które generuje odpowiedzi na zapytania użytkowników.

Obecnie najczęściej są spotykane trzy rodzaje takich hostingów, a ich wybór uzależniony będzie od paru rzeczy. Jeżeli dana strona internetowa nie będzie generować dużego transferu ani też obciążać jakoś mocno serwera, to bez żadnego problemu starszy jakiś współdzielony hosting. Jego dużymi zaletami są stosunkowo niskie ceny a także to, że praktycznie nic nie trzeba robić przy nim. W dobrych firmach za taką usługę zapłaci się co najwyżej kilkanaście złotych miesięcznie, a jeszcze bardziej opłacalna będzie roczna opcja.

Dbaniem o stabilne działanie będą się zajmować doświadczeni specjaliści, przez co nie ma potrzeby znania się na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W takiej opcji klienci otrzymują odpowiednio wydzielone zasoby pamięci i procesora, lecz na jednym fizycznym urządzeniu takich kont może być kilka. Ta opcja daje dość dużą elastyczność, ponieważ jeżeli będzie potrzeba powiększenia parametrów, to bez problemów da się to wykonać. Najdroższym, lecz również dającym największe możliwości typem hostingu jest dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały serwer. Wiele firm poza uniwersalnymi rozwiązaniami proponuje także dedykowane konta pod konkretne zastosowania. Niezwykle popularny na przykład jest Najlepszy hosting WordPress, dedykowany dla właścicieli blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz