Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sport, Turystyka

Domy i apartamenty w Chorwacji – jak można je kupić

Domy i apartamenty w Chorwacji – jak można je kupić

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których Polacy spędzają urlop. Zachęca wspaniałą aurą, błękitną wodą i pyszną kuchnią. Nic dziwnego że każdego lata odwiedzają ją miliony turystów, spragnionych odpoczynku i relaksu. Przez wiele osób jest ona uważana za prawdziwy europejski raj, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób planuje zakupienie tam nieruchomości.

Taka inwestycja jest z wielu powodów opłacalna, i dlatego też domy i apartamenty cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To rzecz jasna wpływa na wysokość ich cen, nie należy się raczej spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a raczej przez kolejne lata lata wartość domu czy apartamentu będzie szła w górę. Kolejną istotną sprawą będzie to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować turystom.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez kilka miesięcy w roku. Dużą rolę rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane na wybrzeżu, ale z kolei też przy nich można będzie liczyć na największe zyski z wynajmu. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu czynników. Na pewno lokalizacja odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wcześniej wspominanej odległość od morza, jak też rejonu kraju. Trzeba też wziąć pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą i kurs EURO, oraz to, czy obiekt pochodził będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Ze względu na nieco skomplikowane regulacje prawne na pewno najlepszą opcją będzie zrealizowanie takiej transakcji przy pomocy jakiegoś agenta nieruchomości. Za takie pośrednictwo trzeba będzie zapłacić kilka procent ogólnej wartości zakupu, ale agencja wówczas się zajmie całością spraw. Sporo tego typu pośredników funkcjonuje także w Polsce, można ich na przykład znaleźć po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła Real Estate Honeste.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz