Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Technologie

W jakich przypadkach naprawić można główną płytę w laptopie

W jakich przypadkach naprawić można główną płytę w laptopie

Sporo osób zapewne doświadczyło sytuacji, gdy ich komputer z jakiegoś powodu nagle przestał funkcjonować. Powodów czegoś takiego jest dużo, a jeden z częstszych to jakieś uszkodzenie głównej płyty. Jeżeli ktoś widział, jak taka płyta wygląda, to uzna być może jej nie da się jej naprawić i trzeba będzie szukać używanej albo zakupić sprawny sprzęt. Faktycznie takie płyty są wykonywane w nowoczesnych, zaawansowanych technologiach, najczęściej przy wykorzystaniu robotów. Ścieżki połączeniowe na nich mają taką grubość, że do zobaczenia ich będzie potrzebna dobra lupa, z tego też powodu zwykłą lutownicą raczej się nic nie poradzi.

Dodatkową trudnością będzie to, że praktycznie wszystkie układy scalone są bezpośrednio przylutowane do powierzchni laminatu. Dla producenta jest to znaczna oszczędność kosztów, lecz w przypadku naprawy mocno utrudnia sytuację. Jak jednak widać w praktyce, dużo firm sobie bardzo dobrze radzi z wieloma przypadkami, choć wymaga to od nich sporych kompetencji i dysponowania specjalistycznym sprzętem. Jak wspomniano już, typowe lutownice z uwagi na niewielką dokładność na niewiele się tu przydadzą, będą potrzebne znacznie bardziej nowoczesne przyrządy. Możliwych awarii takich płyt jest całkiem sporo. Niejednokrotnie będą się psuć graficzne układy, i tu należy się dobrze zastanowić nad opłacalnością. Koszt zakupu układu to niejednokrotnie kilkaset złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze dołożyć pracę specjalisty.

Może się wtedy okazać, że w podobnych pieniądzach kupić można używany, sprawny laptop, a dokładając niewiele sprzęt mający znacznie lepsze parametry. Lecz sporo usterek będzie możliwych do naprawienia za kilkaset złotych, w większości przypadków ta kwota ustalana będzie indywidualnie. Przede wszystkim będzie ona uzależniona od diagnozy, a tę można wykonać dopiero po rozłożeniu laptopa, opierając się na przykład na sprawdzaniu napięć w typowych punktach. Z tego też powodu przy takiej pracy bardzo się przydają schematy płyt, a te można znaleźć na stronach internetowych, podając w wyszukiwarkę hasło wsad bios acer.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz