Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Motoryzacja, Transport

Preparaty do regeneracji do skrzyń biegów i silników – jak je stosować

Preparaty do regeneracji do skrzyń biegów i silników – jak je stosować

Każdy posiadacz samochodu chce, żeby auto jak najdłużej mu służyło. Lecz aby tak było, to o taki pojazdy należy odpowiednio dbać, na przykład regularnie wymieniając filtry i oleje. Lecz nawet mimo używania dobrych jakościowo olejów i tak jakieś zużycie elementów wewnętrznych się pojawi, zwłaszcza jeżeli będzie przejechana większa ilość kilometrów. Dlatego też od pewnego stosować można różnego rodzaju środki do regeneracji, przy pomocy jakich można ograniczyć zużywanie. Te preparaty tworzą na powierzchni pracujących elementów ceramiczną powłokę.

Powłoka ta jest cieniutka, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Równocześnie dobrze się ślizga, co niesie ze sobą liczne korzyści. Przede wszystkim przez to niskie tarcie zmniejszają się opory układu i potrzebuje on mniejszą energię do napędzania. W niektórych przypadkach można uzyskać oszczędności na paliwie sięgające kilkunastu procent, czyli tak mało wcale to nie jest. Poza tym twarda powłoka to niższe zużycie elementów w czasie pracy i wydłużenie tym samym czasu życia silnika. Zresztą nie tylko silnika, bowiem preparaty do regeneracji stosować też można w innych mechanizmach, jakich jak skrzynie biegów czy przekładnie. W ich przypadku użycie takich środków zmniejsza głośność pracy i wibracje, poprawiając tym samym płynność działania.

A używanie ich jest bardzo proste bez potrzeby odwiedzania mechanika czy rozbierania jednostki napędowej. Z reguły wystarczy wlać odpowiednią ilość środka do wlewu oleju, zależnie od przebiegu oraz wielkości jednostki. Nie ma ograniczeń z uwagi na stosowane paliwo ani też zużycie, przy mocniej użytkowanych silników należy być może trochę zwiększyć ilość zastosowanego środka. Osoby bardziej zainteresowane tą tematyką sporo informacji znajdą w internecie. Wystarczy że w oknie wyszukiwarki wprowadzą hasło Płukanka do silnika i sprawdzą zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz