Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Najważniejsze informacje na temat bruksizmu

Najważniejsze informacje na temat bruksizmu

Główne informacje na temat bruksizmu opublikowane są na stronie online gabinetu psychologicznego Spokój w Głowie. Zaburzenie to dotyka coraz większą część populacji, czyli znaczące jest to, żeby poznać przyczynę zgrzytania zębami i w głównej mierze uświadomić sobie, iż jest ona powiązana z odczuwaniem stresu. Bruksizm to zaburzenie o charakterze czynnościowym, charakteryzujące się zgrzytaniem lub zaciskaniem zębów w trakcie dnia albo najczęściej w nocy. Wywołuje to tarcie między zębami oraz w konsekwencji, ich zużycie.

Bruksizm nad wyraz często występuje u dzieci, zmniejszając częstotliwość występowania w okresie dojrzewania. Na stronie placówki opublikowane są charakterystyczne symptomy bruksizmu, zarówno u dzieci, ale też u osób starszych. Na tej podstawie można wywnioskować, czy zgrzytanie zębami faktycznie wiąże się z bruksizmem. Czymś pewnym jest to, iż jeśli faktycznie dochodzi do częstszego aniżeli standardowo zgrzytania zębami, to najważniejsze jest by zareagować natychmiastowo i jak najszybciej wybrać się do dentysty. O ile okaże się to konieczne, można też wybrać się do psychologa.

Jest to wskazane zwłaszcza wtedy, kiedy chory zmaga się z silną sytuacją wywołującą stres. Wiele osób dopiero w późniejszym czasie będzie odczuwać skutki zgrzytania zębami. Nie w każdej sytuacji szybko ktoś jest zorientowany, iż ma taki kłopot. Niestety bruksizm może doprowadzić do: ścierania się zębów, uszkodzenia szkliwa, ukruszenia zębów, odczuć bólowych w skroni, czy sztywnych mięśni twarzy. Pacjent zmagający się z bruksizmem będzie mieć również większe problemy z zachowaniem dobrego snu nocą, czyli może się u niego pojawić brak snu.

Terapia bruksizmu przede wszystkim bazuje na zahamowaniu szkodliwych rezultatów. Poza leczeniem stomatologicznym, polegającym na założeniu specjalnej szyny, wprowadzone może zostać leczenie u psychologa. W pewnych przypadkach jest również podawana toksyna botulinowa na wybrany mięsień twarzy, co zmniejsza skutki napinania żuchwy. Kiedy chory trafi do psychologa, to w głównej mierze omówione będą sposoby, które umożliwiają lepsze zarządzanie stresem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz