Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Monitoring – jakie możliwości mają w tym zakresie posiadacze domów

Monitoring – jakie możliwości mają w tym zakresie posiadacze domów

W Polsce co rok dochodzi do wielu tysięcy włamań. W praktyce żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, ponieważ włamywacze niejednokrotnie działają bez żadnego schematu. Zaś ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej domowników, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i przystępują do działania w odpowiedniej chwili.

Z tego też powodu jeśli ktoś ma w swoim domu jakieś kosztowniejsze przedmioty lub po prostu obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiedniej ochronie swojego dobytku. Już w samej bramce wejściowej pojawić się może nowoczesne urządzenie monitorujące, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu dokładnie widzieć, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów coraz częściej montują tego typu zestawy zamiast zwykłych domofonów, a najnowsze modele sterowane nawet być mogą za pomocą smartfona.

Następnym ważnym elementem zabezpieczeń powinien być system monitoringu. Każda kamera IP Hikvision, jaka wchodzić będzie w jego skład dysponować musi odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim ważna jest jakość nagrywanego obrazu. Musi on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie potrzeby można było rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna rozdzielczość pracy tego typu kamer to HD, lecz jeszcze lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało ze znacznie większą ilością danych do nagrania, dlatego też zadbać również należy o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten dysponować powinien odpowiednią pojemnością dysków twardych, aby zmieściły się na nim wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz w nocy, tak więc dobrym rozwiązaniem są modele wyposażone w podczerwone diody. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza ostrość obrazu. W przypadku urządzeń działających na zewnątrz ważne jest, aby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli ktoś będzie kupował wszystkie takie podzespoły w jednym miejscu, to w takim zamówieniu znaleźć się też może Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz