Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Maty bentonitowe – jaka jest ich konstrukcja

Maty bentonitowe – jaka jest ich konstrukcja

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób obiektów przemysłowych oraz budynków przed wodą i wilgocią jest ogromnie ważne dla ich ogólne żywotności. Stosowane są w tym celu różne techniki, jedne bardziej, a inne mniej skuteczne. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć maty bentonitowe, które jak się okazuje sprawdzają się bardzo dobrze w tego typu zastosowaniach. Maty tego typu wytwarza się przeważnie z trzech warstw. Dwie zewnętrzne to odpowiednia geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a między nimi umieszczana jest warstwa bentonitu. Bentonit to bardzo specyficzny materiał, jaki po kontakcie z wilgocią pęcznieje, zwiększając przez to objętość i uszczelniając jednocześnie powierzchnię.

Taka powłoka nie jest przepuszczalna dla wody, dzięki czemu konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. Przy produkowaniu takich mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która zapewnia dobre zespolenie i zapobiega przy tym przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny również posiadają odpowiednie wytrzymałościowe parametry, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie powinny ulegać mechanicznym uszkodzeniom. Jeśli okaże się to potrzebne, to niektórzy producenci stosują dodatkowe polimerowe powłoki, posiadające zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Dużym plusem takich mat jest różnorodność zastosowania. Sprawdzają się one bardzo dobrze do izolacji części budynków pod ziemią, na przykład takich jak garaże podziemne, piwnice czy tunele. Często także się je stosuje jako uszczelnienia do zbiorników retencyjnych, stawów czy przeciwpowodziowych wałów.

Można je stosować w praktycznie każdych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Istotne jest jedynie to, aby sam proces montażu wykonany został we właściwy sposób, wytwórcy podają tutaj dokładne wytyczne, jak to ma być robione. Osoby bardziej interesujące się tym tematem w podać w wyszukiwarce hasło compacted clay liner i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz