Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Co to jest świadectwo energetyczne i kto musi je posiadać

Co to jest świadectwo energetyczne i kto musi je posiadać

Parę lat temu nastąpiło trochę zmian w regulacjach dotyczące świadectw energetycznych. Jeszcze niedawno objęte nimi były wyłącznie budynki wybudowane po 2009 roku, lecz obecnie obowiązek ten objął wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba ich robić od razu, natomiast są konieczne przy sprzedaży albo wynajmie. Wówczas kopia takiego dokumentu musi zostać przekazana nowemu kupującemu albo najemcy. Lecz i tutaj są planowane zmiany, niewykluczone że za pewien okres czasu będzie ono konieczne dla każdego budynku, nawet takiego jaki nie będzie sprzedawany czy wynajmowany.

Samo Świadectwo energetyczne Bielsko Biała to dokument, który przede wszystkim zawiera informacje o zapotrzebowaniu nieruchomości na różną energię. Zapotrzebowanie to przede wszystkim dotyczy ogrzewania i chłodzenia, ale też wentylacji czy podgrzewania wody. W takim dokumencie muszą być zawarte informacje o przeznaczeniu i rodzaju budynku, roku w którym został oddany do użytku oraz powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do oceny energetycznej charakterystyki budynku pod uwagę są także brane wskaźniki zapotrzebowania na energię. Obowiązek posiadania tych dokumentów daje z jednej strony informację o tym, jakich wydatków należy się spodziewać przy ich użytkowaniu, a z drugiej skłania właścicieli do poszukiwania rozwiązań ograniczających energetyczne zapotrzebowanie. Takie Świadectwa energetyczne Suwałki nie są trudne do otrzymania, bowiem ich wykonywaniem zajmuje się wiele osób.

Liczyć się jednak trzeba z określonymi wydatkami, jakie w dużej mierze zależą od typu budynku oraz jego położenia. Ceny zaczynają się od trzystu złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do blisko tysięcy za budynki wielorodzinne. Jednak jest to nieduży wydatek w stosunku do grzywny, która będzie nakładana na osoby nie dysponujące takim dokumentem. Taka grzywna wynieść może nawet do 5 tysięcy, i obejmuje też wystawianie świadectw na podstawie nieprawdziwych danych. Świadectwa są wystawiane na okres dziesięciu lat, który może ulec skróceniu w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz